Bunu biliyormuydunuz? L’oreal aslında kimin?

'Bunları Biliyormusunuz?' forumunda Ayka tarafından 8 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

 1. Ayka

  Ayka Uzak Dur, Huzur Ver

  Mesaj:
  8,332
  Medya Galerisi:
  42
  Albümler:
  4
  Alınan Beğeniler:
  287
  Ödül Puanları:
  83
  Cinsiyet:
  Kadın
  Şehir:
  İzmir
  L’oreal aslında kimin?

  loreal-300x166.jpg

  L’oreal’i kim kurdu?

  Fransa merkezli olan şirketin kuruluşu 1900’lerin başına dek uzanmaktadır. Alman asıllı genç bir Fransız kimyager olan Eugene Paul Louis Schueller; saç bakımı üzerine birtakım formüller geliştirerek kendi ürünlerini yaratmış ve bunları kişisel bazda pazarlamaya başlamıştır. 1909 yılında çalışmalarına başlayan ve ürünlerini tanıtarak güzel bir geri dönüş alan Schueller; en sonunda 1919 yılında şirketini kurmuş ve çalışmalarına daha profesyonel bir şekilde devam etmiştir.

  Aradan geçen yıllar boyunca yeni kimyagerler ve elemanlar işe alan, yeni ürünler geliştirip yeni pazarlar bulan L’oreal kısa sürede namını tüm Fransa’ya yaymış, sonrasında ise bugün bildiğimiz gibi tüm dünyanın tanıdığı bir dünya markası halini almıştır.

  Olay ve Neutrogena gibi şirketlerle beraber dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden olma unvanını paylaşan L’oreal; tüm büyümesine ve gelişmesine rağmen merkez binasını Fransa’da tutmaya devam etmiş, diğerlerinin yaptığı gibi ABD’ye taşınarak tamamen global bir unvana kavuşma peşinde koşmamıştır. Ee tabii bunda Fransa’nın parfümerinin, kozmetiğin, güzellik ürünlerinin anavatanı olmasının da etkisi büyüktür.

  L’oreal’in sahibi kim?

  Günümüzde The Body Shop, Lancome gibi pek çok alt kuruluşa da sahip olan L’oreal; 26 milyar Euro’ya yakın bir net gelire sahiptir.

  2016 yılına geldiğimizde L’oreal’in yönetimi ise Jean-Paul Agon’un elindedir. Kendisi CEO’luk ve yönetim kurulu başkanlığını bir arada yürütmektedir.
   

Bu Sayfayı Paylaş