DA - Duyuru İnternetten Yapılan Paylaşımlar Hakkında Duyuru

'Duyurular ve Kurallar' forumunda Aze tarafından 5 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

 1. Aze

  Aze

  Mesaj:
  4,945
  Medya Galerisi:
  119
  Albümler:
  7
  Alınan Beğeniler:
  631
  Ödül Puanları:
  113
  Cinsiyet:
  Kadın
  Şehir:
  Orda bir yerde
  İnternetten Yapılan Paylaşımlar Hakkında Duyuru


  İnternet'ten bir şekilde film yada müzik indirmenin yasalarımızda suç olarak değeri yoktur. (bugün itibari ile) Fakat internette, bu gibi şeyleri paylaşmak suç olarak nitelendirilir. Forumlarda yada sosyal medya ortamlarında bu gibi film yada müzikleri paylaşmak sizi suçlu durumuna getirebilir. Bu nedenle paylaştığınız şeyin haklarının kısıtlı olup olmadığından, ücretli yayınlanıp yayınlanmadığından emin olmanız ve bu doğrultuda hareket etmeniz gerekmektedir. Aksi bir durumda, başınızı ağrıtacak olaylarla karşı karşıya gelmeniz muhtemeldir.
  Bu gibi durumlar, ilgili birimler tarafından internette her gün takip edilmektedir. Yasalara aykırı bir durum göze çarptığında, cumhuriyet savcılarına suç duyurusunda bulunarak bu sitelerin kapatılması veya kişilerin cezaya çarptırılması gibi hükümlere başvurulması sağlanabilir.

  Forumlarda yada sosyal medya platformlarında bu gibi paylaşması yasak dosyaları yada videoları paylaştığınızda, IP numaranızdan hareket edilerek bilgilerinize kolayca ulaşılabileceğinden böyle bir işe kalkışmadan önce dikkatlice düşünmeniz gerekmektedir.

  Soruşturmaların sonucunda, kişinin bu gibi işlere bulaştığı kanıtlanır, bilgisayarında da kanıtlara rastlanırsa 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

  Daha önce bu suçtan dolayı herhangi bir cezaya çarptırılmamış, bu işi ilk defa yapan kişiler için yasamızda özel maddeler bulunmaktadır. Kişinin bu işi ilk defa yada yanlışlıkla yaptığı düşünülerek cezada indirime yada cezanın verilmemesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra kişi eğer suçu ilk defa işliyorsa, iki yıllık ceza para cezasına dönüştürülebilmektedir.

  Bu gibi işlere girmeyi düşünüyorsanız birkez daha düşünmenizi öneririm.

  Bu nedenle sitemizde film yüklemek, Video Klip yüklemek kesinlikle yasaktır. Ayrıca arkadaşlar yaptığınız konuların google da üst sıralara çıkmasını istiyorsanız etiket bulutu eklemeniz, açtığınız konuya resim eklemeniz gerekmektedir.

  DuyguAdasi.com
   
  Rüya bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş