Püf Noktaları Her Güne 1 Püf Nokta.

'Püf Noktaları' forumunda Eylül Meleği tarafından 16 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylül Meleği

  Eylül Meleği

  Medya Galerisi:
  36
  Albümler:
  3
  PENCERE VE PERDELERİ TEMİZLERKEN

  Perdelerinizi kornişten çıkarıp yıkayın. Yıkarken talimatlara uymayı ihmal etmeyin. Bazı perdeler için kuru temizleme de gerekebilir. Perdeler makinede yıkanırken o esnada camları, kornişleri ve pervazları temizleyebilirsiniz.

  Pencereleri cam kısmını temizlemeye başlamadan önce içten dışa doğru çerçeveyi temizleyin. Ayrıca camları direkt güneş ışığı varken temizlemekten kaçının. Islak bezi gezdirdiğiniz yerler çok çabuk kuruyacağından camda lekeler kalacaktır. Lekesiz temizlik için mikrofiber bezlerden faydalanabilirsiniz.

  Camlar için mucize üçlü; elma sirkesi, su ve gazete kağıdıdır. Su ile karıştırdığınız sirkeyi bir sünger yardımıyla camlara uygulayıp gazete kağıdı ile kurulayın.
   
 2. Eylül Meleği

  Eylül Meleği

  Medya Galerisi:
  36
  Albümler:
  3
  Peynir Saklamanın Püf Noktası

  Beyaz peyniri kullanacağınız zaman yenilecek miktarda ortaya çıkartın. Arta kalan peynirleri ve geride kalan peynirlernizi ağızı kapalı bir kapta saklayın. Peynirinizin suyunu sakına dökmeyin. Peyniri saklarkan suyu ile beraber saklarsanız lezzetini kaybetmez. Eğer kaşar peynirinin kurumasından renginin değişmesinden şikayetçi iseniz ağzı kapalı hava almayan bir kapta saklamalısınız.
   
 3. Eylül Meleği

  Eylül Meleği

  Medya Galerisi:
  36
  Albümler:
  3
  Çamaşırların Daha Parlak Olması İçin

  Çamaşırlarınızın yumuşak beyazlarınızın daha beyaz ve renklilerinizin daha canlı olmasını ister misiniz?

  Yapmanız gereken her yıkamada deterjan gözüne 1 çay bardağı sirke koymak. Artık çamaşırlarınız mükemmel olacak ve bakteriler asla kalmayacak.
   

Bu Sayfayı Paylaş