Hayvanlar Alemi Hayvanlara Yapılan Zulme ve Sessizliğe Karşıyız!

'Hayvanlar Alemi' forumunda Aze tarafından 13 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Aze

Aze

Medya Galerisi:
    119
    Albümler:
    7
    Alınan Beğeniler:
    631
    Ödül Puanları:
    113
    Hayvanlara Yapılan Zulme ve Sessizliğe Karşıyız!

"Rabbim der ki; hayvanlar benim sessiz kullarımdır, şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklar."

Hayvanlara ve Doğa’ya Karşı Yapılan Zulüm, Merhamet ve Vicdan Üzerine; Çok Merak Ediyorum, Hayvanlar, Bizin Onlara Yaptığımız Zulmün Yüzde Birini İnsanlara Yapsaydı Ne Olurdu?

I – Hayvanları İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Acımasızca Sömüren İnsan Irkı

II – Merhamet Konusunda İnsanlar ve Hayvanlar; Çok Merak Ediyorum, Hayvanlar, Bizin Onlara Yaptığımız Zulmün Yüzde Birini İnsanlara Yapsaydı Ne Olurdu?

III – Sokak Köpeklerinin Gözünden Dünya

I – Hayvanları İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Acımasızca Sömüren İnsan Irkı

II – Merhamet Konusunda İnsanlar ve Hayvanlar; Çok Merak Ediyorum, Hayvanlar, Bizin Onlara Yaptığımız Zulmün Yüzde Birini İnsanlara Yapsaydı Ne Olurdu?

VI – Sokak Köpeklerinin Gözünden Dünya

Çocuklarınıza sevmeyi öğretin,
    insanı, hayvanı, doğayı,
    Yaratandan ötürü yaratılmış her şeyi
    Tüm kalbiye sevmeyi öğretin,

Çocuklarınıza kendilerine yapılmasını istemediği şeyleri,
    Başkalarına yapmamayı öğretin,

Dünyanın her hangi bir yerinde,hiç bir suçu, günahı olmadığı halde haksızlığa uğrayan, acı çeken bir insan varsa, o acının aslında, ben insanım diyen, her insanın acısı olduğunu öğretin.

Çocuklarınıza merhametli, iyi kalpli, doğru, dürüst, adaletli olmayı öğretin.

Yapılan kötülüğün, er yada geç hem bu dünyada, hemde öteki alemle cezasız kalmayacağını, çektirdiği acının aynısını çekmeden bu dünyadan ayrılmayacağını öğretin.

Çocuklarınıza insanları, din, dil, ırk, mezhep, kadın, erkek gibi ayrımlara tabi tutarak sevmek veya nefret etmek üzere değil, sadece İnsan olmalarından ötürü sevgi ile bakmalarını, sevgi ile yaklaşmalarını öğretin.

İnsan yer yüzünde Allah’ın kendisine özgür irade bahşettiği tek varlıktır. Bu özelliği ile Tüm canlı ve cansız aleme hakim kılınmıştır. Çocuklarınıza özgür iradelerini yani akıllarını her zaman sevgiye, iyiye, doğruya, güzele, bütün insanlığın hayrına olacak şekilde kullanmayı öğretin.

Ağaç yaşken eğilir. Bu günün çocukları yarının büyükleridir, Sevgi dolu, inançlı, iyi, güzel, mutlu, mesut ve insanca yaşama elverişli bir gelecek istiyorsanız,
    Sevgi ekin çocukluk tarlalarına,
    barış ekin,
    dostluk ekin,
    kardeşlik ekin,
    İyilik ekin,
    merhamet ekin,
    doğruluk ekin,
    adalet ekin,
    güzel olan ne varsa ekin, ekin ki vakti zamanı geldiğinde hasatınızda güzellikler olsun…

Daha güzel ve yaşanılası bir gelecekte,
    Sevgi, dostluk ve muhabbetle yaşamak dileğiyle…
    Mustafa Murat Güngör​

Emre bunu beğendi.
  2. Emre

Emre Admin

Alınan Beğeniler:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Üye Ol

Aze bunu beğendi.
  3. Aze

Aze