E-Kitap Dünyası DuyguAdasi.Com Forum Kuralları

'E-Kitap İndir, E-book İndir' forumunda Aze tarafından 5 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
 1. Aze

  Aze

  Mesaj:
  4,945
  Medya Galerisi:
  119
  Albümler:
  7
  Alınan Beğeniler:
  631
  Ödül Puanları:
  113
  Cinsiyet:
  Kadın
  Şehir:
  Orda bir yerde
  DuyguAdasi.com Forum Kuralları


  1- Forumda; başka bir kullanıcı ismine benzeyen ve bu yolla karışıklık yaratmaya yönelik; aşağılayıcı kaba küfürlü örf ve adetlere aykırı, müstehcen, siyasi, ideolojik kullanıcı isimleri kullanmak yasaktır.

  2- Forumda; Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ya da uluslararası kanunlara, antlaşmalara, tüzüklere, içtihatlara aykırı; kurum ya da şahısların kişiliklerine hakaret edici, aşağılayıcı, alaycı, tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, huzursuzluk, çıkarmaya yönelik; din, dil, ırk veya cinsiyet ayrımına yönelik düşünceler barındıran iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek; tartışmayı diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara ulaştırmak yasaktır. Bu gibi durumlarda mesajlar silinir, üye forumdan uzaklaştırılır. Resmi kurumların talebi halinde ip adresi ve diğer bilgiler teslim edilir.

  3- Forumda; kişi, kurum ve kuruluşlar hakkında; gerçekliği ispatlanmamış, dedikodu, karalama veya tek yönlü propaganda içerikli mesajlar yazmak yasaktır.

  4- Kişisel anlaşmazlıkların forum ortamına taşınması veya forumun "x bu mesajı oku" şeklindeki mesajlarla bireysel haberleşme amacıyla kullanılması yasaktır. Bireysel haberleşme için özel mesajlaşma sistemini kullanınız.

  5- Forumda; maddi gelir sağlamaya yönelik ticari markaların reklamını yapmak yasaktır.

  6- İmza kısmında kişileri ve / veya kurumları zümreleri rencide edici, dini, siyasi, müstehcen, ırkçı materyal yazmak / kullanmak / ima etmek yasaktır.

  7- İmzada site reklamı yapmak yasaktır. Bu tip imzalar görüldükleri yerde silineceklerdir. İmzalardaki değişiklik geriye doğru bütün mesajlarınızı etkilediğinden zamanında kurallara uygun yazıldıkları halde eski mesajlarınız da aynı akıbete uğrayabilir. Avatar ve imzada aşırı büyük fontla yazı yazmak ve resim eklemek yasaktır. Avatar ve imzaya resim eklenebilir ancak eklediğiniz resim reklam amacı taşımamalı ve avatar ebadı 170x250 imza boyutları ise 400x250 pikselden büyük olmamalıdır. Aksi halde imza ve avatarlarınız silinir. Daha devam edilmesinde imza ve avatar kullanma yetkiniz alınabilir.

  8- Avatar olarak kişileri ve / veya kurumları / zümreleri rencide edici, dini, siyasi, müstehcen veya ırkçı içerikli grafikler kullanılamaz.

  9- Forumda bir başlık yöneticiler tarafından kilitlenmiş ise o konuyu devam ettirmek için yeni bir konu açmak yasaktır.

  10- Başlıkları güncel tutmak, mesaj sayısını yükseltmek veya ilgi çekmek için içeriksiz, yalnızca hareketli yüzler bulunan (spam) mesajlar atmak yasaktır. Bir kişinin yapmış olduğu yoruma katılıyorsanız, ancak yapacak başka bir yorumunuz yoksa +1 tarzı veya smile yada boş mesajlar gönderemezsiniz.

  11- Herhangi bir konuyu / mesajın içeriğinden rahatsız iseniz veya forum kurallarına aykırı olduğunu düşünüyorsanız konu içerisinde üye postbitlerinin altında bulunan mesajı yöneticiye bildir butonuna basarak konuyu rapor edebilirsiniz. Bu durumda mevcut admin ve yöneticilere mail olarak gidecektir ve konu / mesaj düzenlecektir.

  12- Ait olmadığı forum kategorisinde açılan tartışma konuları / anketler forum kurallarına aykırıdır. Bu konular yöneticiler tarafından uygun forum kategorisine taşınır veya silinir.

  13- Halen tartışılmakta olan bir konu hakkında yeni bir başlık açmak, başlık kirliliği yaratmak ve karışıklığa yol açmak yasaktır. Aynı konu hakkında açılan başlıklardan yönetici inisiyatifine bağlı olarak en popüler ya da açılma tarihi en eski olan dışındakiler kilitlenir.

  14- Aynı kişinin farklı kullanıcı isimleriyle farklı kişilermiş gibi foruma yazı yazması, başka bir kullanıcı adıyla giriş dahi yapması (mesaj yazması dahi.), bir kullanıcının birden fazla üyelik alması ( multi üyelik ) yasaktır. Kullanıcı ismini değiştirmek isteyen kişiler yeniden kayıt olabilir, fakat eski ismini kullanmayı bırakmak zorundadır. Yeni kullanıcı alındığı taktirde eski nick ile birleştirme yapılmaz. Forumdan uzaklaştırılan / banlanan kullanıcıların yeni bir kullanıcı adı ile kayıt olarak foruma yeniden katılmaya çalışması yasaktır. Tespiti halinde yeni alınan kullanıcı kaydı banlanır, devamı halinde ip adresi banlanır.

  15- Forum adminleri ve yöneticiler tarafından yapılan uyarılara tüm forum üyeleri uymak zorundadır. Forumda herkes eşittir.

  16- Forumda yazılan mesajlardan sadece yazan kişi sorumludur. Duyguadası Yönetimi bu konuda herhangi bir hukuki sorumluluk kabul etmez.

  17- Saçma sapan, çocukça, hiçbir maksadı olmayan ve forumun kalitesini düşüren mesajlar silinecektir. Buna örnek olarak "şu rockcu bu popçu" , "kahrolsun hiphopcılar yaşasın metal" , "şu piyasa oldu bu özünü korudu" , "bu gerçek metal bu trişkadan metal" , "Megadeth mi Metallica mı?" , "yaşasın ibo abi" , "helal sana müslüm baba" gibisinden 13-15 yaş grubu tartışmaları anında silinir. Büyük yazmak bağırmak anlamına gelir, tüm mesajı veya konuyu büyük harfle yazmak yasaktır. Birincisinde ve ikincisinde uyarı, üçüncüsünde 10 gün uzaklaştırma verilir.

  18- Eğer yanlış bir şey yazdığınızı düşünüyorsanız yada herhangi bir sebeple mesajınızda değişiklik yapmak istiyorsanız mesajınızdan sonra mesaj atılmadıysa yeni mesaj atıp düzeltme yapmayın. Bunun yerine değiştir / edit tuşuna basarak mesajınızı 15 dakika içerisinde tekrar düzenleyebilirsiniz. Ancak mesajınızdan sonra başkaları yazdıysa ve siz yanlışlığı sonradan farkettiyseniz bu sefer önceki mesajda düzenleme yapmak yerine yeni bir mesaj ile yanlışı bildirin.

  19- Forumda herhangi bir başlıkta, yönetim tarafından değiştirilme silinme ya da bir tavırdan dolayı şikâyetiniz var ise tepkinizi o başlıkta verip konuyu dağıtmak yerine "Yardım / İstek / Şikâyet / Öneri" kısmında bize bildiriniz. Site hakkında kısmı hariç kategorilerde yöneticilerle girdiğiniz tartışmalar / şikâyetler görüldüğü an silinecektir. Yönetim ekibi her türlü eleştiriye açıktır. Hakarete varmadan eleştirilerinizi yapabilirsiniz. Konunun özel olduğunu düşünüyor ve forumda paylaşmak istemiyorsanız mail adresi ile irtibata geçebilirsiniz. Buraya bildirilen her türlü şikayet 3'ncü kişiler tarafından bilinmez.

  20- Yeni üye olduysanız hemen yazmaya başlamadan önce ilgilendiğiniz konunun forumda daha önce yazılıp yazılmadığını kontrol ediniz. Bunu forumda "arama" yaparak kontrol edebilirsiniz. Tekrar konular açmamaya özen gösteriniz. Benzer konuları tek başlık altında ekleyiniz. Bu işlem hem forumda gereksiz görüntü kirliğini ortadan kaldırır hemde yazdığınız mesajların daha çok kişi tarafından okunmasını sağlar.

  21- Forumda yasal olmayan site adresleri vermek; h-a-c-k c-r-a-c-k w-a-r-e-z s-e-r-i-a-l e-d-o-n-key isteği içeren mesajlar yazmak; mp3 isteğinde bulunmak; yazılım telif hakları sebebiyle Türkiye'de temsilciliği bulunan firmalara ait korsan yazılım linkleri vermek; site şifreleri dağıtmak; illegal link içerik ve yazı yollamak kesinlikle yasaktır ve üyelik iptali nedenidir.

  22- Foruma üye olduktan sonra herhangi bir sebeple üye kaydı iptali veya üye kaydı silinmesi gibi bir durum söz lonusu değildir.

  23- Forumda dilimizi kullanırken özen gösterelim. Türkçemizi Katletmeyelim.

  24- Forumun işleyişi ve forum kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek forum yöneticilerinin görevi değildir. Üye olan herkes bu şartları okumuş ve kurallara riayet etmeyi kabul etmiş sayılır. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerinde saklıdır.

  25- Bu kuralları ihlal eden kullanıcılar yöneticiler tarafından uyarılır. Aynı kullanıcı ikinci kez uyarı aldığında yöneticiler tarafından belirlenen bir süre (Moderatörün insiyatifine bağlı) forumdan uzaklaştırılır. Üçüncü uyarıda forumdan süresiz uzaklaştırılır.


  Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. Kullanıcıların ben görmedim okumadım deme hakları yoktur !

  DuyguAdasi.com


   
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş